Üye Ol / Giriş yap

Hakkımızda

Altınrota ülkemizde seyahat eden ve fotoğraf çeken herkesin yazı ve fotoğraflarını paylaşabileceği ve yine herkesin okuduklarıyla kendine yeni rotalar çizebileceği bir mecradır. Gezi ve gezi ile ilgili alanlarda(kültür, sanat, tarih, arkeoloji, mutfak vb) ışıltılı fotoğraflar ve ilginç yazıların yer alacağı (editöryal yönlendirmeli) bir yol dergisi yani.

Amacı bir taraftan dünya kültürlerini tanıtıp insanlardan insanlara uzanan bir köprü oluştururken diğer taraftan ülkemizin gizli kalmış güzelliklerini ortaya koyarak altın bir rota yaratmaktır. Bu rota içerisinde şüphesiz ki insan sevgisi, doğa düşkünlüğü ve vatanseverlik pusula görevi görecektir.

Birincil olarak Türkiye gezgin ve fotoğrafçılarına kendilerine ait olduğu hissini uyandıran bir misyonu üstlenmiş olan Altınrota’nın maddi kazanç hedefi bulunmamaktadır. Eğer reklamlar nedeniyle maddi bir kazanç oluşursa, editöryal kurumun denetiminde sanat eğitimine yönlendirilecektir.

Dergimizde misafir yazar olmak isteyen herkes iletişime geçebilir. Editöryal kurum uygun bulursa yazıları ve fotoğrafları yayınlanacaktır.
S.HALUK UYGUR / Editör