Üye Ol / Giriş yap


Haberler 09.08.2021

Altın Rota Gezi Kültür ve Sanat Dergisinin çok değerli takipçileri,

Biz Altın Rota’mızda yazı ve fotoğraflarımızı sizlerle paylaşmaktan çok mutlu olan, kendiliğinden gelişen görev bilinciyle tamamen gönüllülük esasıyla bunu yerine getirmeye çalışan, okuyucularıyla bütünleşmiş bir yapıyız.

İki haftadır yangın yerine dönen ülkemizde, aymazlığın tavan yaptığı, sorumsuz sorumluların vurdumduymazlığı sonucu içimizin yandığı korkunç bir tabloyla karşı karşıyayız.

En azından onurlu bir davranış olan istifa mekanizmasının çalışmaması, çalıştırılmaması, liyakatin yerini rantın alması çöküşün hem göstergesi hem de doğal sonucudur.

Bizler, başta güzel vatanımız olmak üzere yaşadığımız yerkürenin en gizli ve gizemli köşelerine kadar gidip, fotoğraf tutkumuzun itici gücüyle görüp öğrendiklerimizi nacizane bir şekilde sizlerle paylaşıyoruz.

Herhangi bir politik görüşün temsilcisi değil, doğa, kültür, sanat, çevre bilinci ve en önemlisi kör inançlara, bağnazlığa karşı, bilimin izinde giden bir topluluğuz. Belki cılız ama sinerjisi güçlü olabilir umudunu taşıdığımız sesimizle, ülkemizin büyük bir çöküş içine hızla sürüklendiğini düşünüyor; bu sürüklenişten kurtulmamızın da ancak demokrasi, adalet, insan hakları, canlı hakları, ifade özgürlüğü, ve laikliğin yüceltilmesi ile olacağını söylüyoruz.

Yangın, deprem ve salgın ile yok olanın sadece insanlarımız olmadığını, onlarla birlikte bitki ve hayvan varlığımızın, ekonomik gücümüzün, en önemlisi itibarımızın azaldığını hissediyor, ülkemiz için birleşmemizin tam zamanı olduğunu düşünüyoruz.